Real Madryt wygrywa 15 Puchar Europy

2 czerwca
Real Madryt wygrywa ... image

Triumf na Wembley

Real Madryt został mistrzem 15. Pucharu Mistrzów Europy, pokonując Dortmund na Wembley. Chociaż niemiecka drużyna miała coraz więcej okazji do zdobycia bramki, nie była w stanie ich zrealizować, co kosztowało ich porażkę. Bramka Carvajala w 74. minucie była decydująca i odwróciła losy meczu na korzyść Madryt.

Pierwsza połowa zdominowana przez Dortmund

Uważany za faworyta, Real Madryt pokazał powolną i przewidywalną grę. Dortmundczycy, którzy wyeliminowali PSG, wiedzieli, jak stawić czoła białym i fizycznie zdominowali środek pola i obronę. W pierwszych 15 minutach Dortmundczycy mieli cztery wyraźne punkty bramkowe, Madryt uratował się dzięki postawie, Courtois i bramce Niemców.

Pojedyncze mecze Viniciusa były jedynymi odpowiedziami Realu Madryt w pierwszej połowie. Biała drużyna nie zdołała przebić się między trzema kijami, a Dortmundczycy nadal tworzyli szanse, takie jak uderzenie Sabitzera odbite przez Courtois. Najlepszą wiadomością dla Madrytu było to, że do przerwy nie strzelili ani jednego gola.

Zmiana strategii w drugiej połowie

Ancelotti zmienił strategię, umieszczając Kroosa w środku pola i zmuszając Camavingę na skrzydle, dając Madryt większą kontrolę nad piłką. Chociaż Dortmundczycy nadal stwarzali niebezpieczeństwo, Gol Carvajala w 74.minucie dał Madryt prowadzenie, zmieniając dynamikę meczu.

Gol Viniciusa i remis w Dortmundzie

Z bramką Carvajala Madryt umocnił się w meczu. Kobel przegapił kilka wyraźnych momentów, ale nie był w stanie zapobiec 0: 2 Viniciusa po podaniu Bellinghama w 82.minucie. Dortmundczycy próbowali zareagować i strzelili gola, ale Gol został odwołany z powodu spalonego. Z pewnym zwycięstwem Real Madryt świętował swój 15. Puchar Europy, składając hołd kluczowym graczom, takim jak Kroos, Modric i Vinicius.