Dwóch aresztowanych na miejscu napadu w Alicante

Domniemani złodzieje ukryli się w szafie i kabinie prysznicowej po ostrzeżeniu sąsiada. Policja krajowa aresztowała dwóch mężczyzn, którzy zostali złapani w domu w Alicante, który mieli rzekomo obrabować.

Mężczyźni aresztowani na miejscu zbrodni w Alicante

Wydarzenia miały miejsce 30 marca, kiedy członkowie Brygady Bezpieczeństwa Cywilnego Departamentu Policji Prowincji Alicante odpowiedzieli na wiadomość, w której osoba dzwoniąca pod numer 091 poinformowała, że w domu jej sąsiadów miało miejsce włamanie.

Według tej mieszkanki, kiedy usłyszała głośne pukanie dochodzące z podestu, próbowała zobaczyć, co się dzieje przez wizjer, ale ktoś go zamknął i nie pozwolił jej zobaczyć, co się dzieje. Po kilku minutach próbowała dowiedzieć się, co się stało, tym razem zauważając, że drzwi sąsiadów były otwarte, co ją zaskoczyło, ponieważ przypomniała sobie, że ich wtedy nie było, więc zdecydowała się zadzwonić pod numer 091.

Po przybyciu na miejsce policja zauważyła, że drzwi były już zamknięte, a zamek w podłodze wyłamany, więc przystąpili do przeszukania domu, gdzie znaleźli ukrywających się dwóch mężczyzn w wieku 27 i 29 lat odpowiednio w szafie i kabinie prysznicowej.

Aresztowani zostali złapani, zanim zdążyli popełnić przestępstwo, dzięki współpracy obywateli i szybkiej interwencji policji, dlatego Policja Krajowa zaleca dzwonienie pod numer 091 w przypadku wykrycia jakiegokolwiek przestępstwa.