Sėkmės istorija – Vadim Nay

Vadimas Nay emigravo į Kosta Blanką jauname amžiuje, turėdamas mažai pinigų. Šiandien jaunas vokiečių verslininkas yra „Alicante Real Estate“ generalinis direktorius ir partneris – sėkmės istorija tiesiai iš paveikslėlių knygos

Dirbkite ten, kur kiti atostogauja. Pastaruosius septynerius metus Vadimui Najui tai buvo nauja kasdienybė. „Į Torevjechą emigravau tik turėdamas 1000 eurų kišenėje,“ – sako dinamiškas jaunasis verslininkas. 2017 m. liepos mėn.: Kosta Blankos pietinės pakrantės miestelyje buvo linksmybės, šurmulys ir linksmybės. Kaip ir kiekvieną vasarą, kai Ispanijos Viduržemio jūros pakrantėje poilsiautojai iš Ispanijos ir viso pasaulio švenčia saulę, jūrą ir smėlį.

“Buvau jaunas,“ sako Vadimas, „o aš ką tik pradėjau vakaroti!“ Jo santaupos greitai dingo. Vadimas ieškojo darbo. „Galėčiau pradėti nuo prekybos centro už kampo, rūšiuoti lentynas, pasidaryti saugyklą už kelis eurus po ranka.“ Jam tai buvo sunkiausias laikas gyvenime. Bet jis nieko nesigaili ir žino; šiandien iš savo patirties: „Manęs dažnai klausia, ar nesunku emigruoti. Tada skatinu žmones rizikuoti išlipti iš savo komforto zonos. Galite bet kada grįžti žingsnį atgal. Bet kai tau kažkas patinka, turi judėti į priekį.”

Atgal. Iš pirmos parduotuvės pardavėjo atlyginimo Vadimas nukreipė 30 eurų ir išvyko į kazino į pokerio turnyrą. „Man patinka žaisti šachmatais ir pokerį“,“ jis sako. Abu lavina loginį ir strateginį mąstymą. Prieš atsitiktinumo galią, nes sėkmę taip pat galima apskaičiuoti, o pokeris taip pat yra pažangi tikimybių teorija. Vadimas yra vienas geriausių žaidėjų. Išvada? Jis užėmė pirmąją vietą, laimėjo taurę ir 1200 eurų prizą. „Paskambinau į prekybos centrą ir atšaukiau.“

Alikantės nekilnojamasis turtas

Vadimas greitai suprato, kad Kosta Blankos nekilnojamojo turto rinka yra viso regiono ekonomikos variklis. „Taip, Marbelja ir Kosta del Sol, Balearai taip pat yra per brangūs, bet palyginus, Kosta Blankoje galite nusipirkti labai gražių nekilnojamojo turto už pusę kainos.“ Atsakydamas į jo prašymus vietiniams brokeriams, jis gavo tik vieną pasiūlymą, nors ir „pačiomis blogiausiomis sąlygomis“. Jo vertinimas: „Žinoma, tuo metu beveik nekalbėjau ispaniškai, tik ´Buenos días´ ir ´Una Cerveza por favor”. Bet vokiškai, laisvai kalbantys angliškai ir rusiškai, jo seneliai kilę iš Rusijos. „Tai buvo geras pagrindas man!“

Dabar vokiečių emigrantas pakilo. Tik metus agentūroje, kur pardavė savo pirmuosius turtus. Tada jis su informatiku įkūrė nekilnojamojo turto portalą internete. Galų gale: „Dabar kalbėjau ispaniškai ir žinojau Ispanijos nekilnojamojo turto rinką.“

Jo susitikimas su Raineriu Schmitzu, Alikantės nekilnojamojo turto La Matoje įkūrėju, turėjo būti lemiamas. Laimingas sutapimas, kaip analizuoja Vadimas. „Daugiausiai dėmesio skyriau namų nuomai poilsiui.“ Klesti rinka Kosta Blankoje, iš tikrųjų visoje Ispanijoje. "Pradėjome nuo šešių objektų, šiandien turime daugiau nei 350 butų, namų ir prabangių vilų, kurias prižiūrime patys.” Alicante Holiday yra rinkos lyderis ir monopolistas pietinėje Kosta Blankos dalyje, kai kalbama apie atostogų apartamentus. „Mūsų „Alicante Holiday“ komanda vienija profesionalus, kurių specializacija yra trumpalaikės ir vidutinės trukmės nuoma atostogoms, namai ir prabangios vilos,” jis paaiškina sąvoką. “Mūsų pagrindinis tikslas – pasiūlyti klientams geriausią įmanomą viešnagę, kad jie jaustųsi patogiai ir tyrinėtų regioną kaip vietiniai.”

Daug darbo, jokių atostogų: Vadimas buvo užsiėmęs 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę, stumdamas projektą į priekį. Jo įsipareigojimas pasiteisino.

„Šiandien esu „Alicante Real Estate“ generalinis direktorius ir partneris“, – džiaugiasi jis. Kartu su Raineriu Schmitzu kompanija išsiplėtė, kuri šiandien taip pat apima pramoninę skalbyklą (EcoBlanco), skirtą viešbučiams ir restoranams, taip pat Alicante Auto, neseniai atidarytą automobilių prekybos saloną su vokiečių meistru mechaniku Larsu Kunze. "Mes pasitikime greičiu, pasitikėjimu ir patikimumu!"

Verslo skaičiai kalba patys už save. Turėdama keturis biurus Torrevieja ir La Zenia, bendrovė per vienerius metus padvigubino apyvartą nuo 1,5 iki 3 milijonų eurų. „Norime išlaikyti šį augimą“, – teigia Vadimas. Filialai planuojami Valensijoje, Barselonoje ir Maljorkoje. „Ieškome ir investuotojų statyboms.“ Jo šūkis: „Kuo tu greitesnis, tuo greičiau klientas išsirinks tave!

Vadimas neprarado realybės gniaužtų. „Mes, kaip generaliniai direktoriai, sau beveik nieko nemokame, bet visą pelną investuojame atgal į verslą.“ Bendrovė taip pat ir ypač puikiai įsitvirtino socialiniuose tinkluose – Vadimo silpnybė. Nesvarbu, ar tai būtų ritiniai, konkursai ar trumpi vaizdo įrašai: „Savo pagrindinį puslapį sujungėme su „Telegram“, esame labai aktyvūs „Facebook“, „YouTube“, „TikTok“ ir „Instagram“.

Geras turinys yra svarbus strateginiam buvimui internete. Kad būtumėte matomi, jums reikia kokybiško turinio socialiniuose tinkluose, viešuosiuose ryšiuose ir įgyti naujų klientų bei užtikrinti ilgalaikį klientų lojalumą.

Po septynerių metų užsienyje Vadimas Nay apibendrina savo patirtį: „Linkiu, kad žmonės, turėdami svajonę, judėtų į priekį!