Panākumu vēsture - Vadim Nay

Vadims Nejs agrā vecumā emigrēja uz Kosta Blanku ar nelielu naudu. Šodien jaunais vācu uzņēmējs ir uzņēmuma Alicante Real Estate rīkotājdirektors un partneris – veiksmes stāsts tieši no bilžu grāmatas

Strādā tur, kur citi atpūšas. Vadimam Najam šī ir bijusi viņa jaunā ikdiena pēdējos septiņus gadus. „Es emigrēju uz Torevjeju ar tikai 1000 eiro kabatā,” saka dinamiskais jaunais uzņēmējs. 2017. gada jūlijs: Kostablankas dienvidu pludmales pilsētā valdīja uzmundrinājums, kņada un jautrība. Kā katru vasaru, kad atpūtnieki no Spānijas un visas pasaules Spānijas Vidusjūras piekrastē svin sauli, jūru un smiltis.

“Es biju jauns,” saka Vadims, „un es tikko sāku ballēties!“ Viņa ietaupījumi drīz bija pazuduši. Vadims meklēja darbu. „Es varētu sākt lielveikalā aiz stūra, šķirot plauktus, uztaisīt glabātuvi, par dažiem eiro uz rokas.” Tas viņam bija grūtākais laiks viņa dzīvē. Bet viņš neko nenožēlo un zina; šodien no savas pieredzes: „Man bieži jautā, vai nav grūti emigrēt. Tad es mudinu cilvēkus riskēt ārpus savas komforta zonas. Jebkurā laikā varat atgriezties soli atpakaļ. Bet, kad jūs kaut ko izbaudāt, jums ir jāvirzās uz priekšu.”

Atskats. No pirmās veikala pārdevēja algas Vadims novirzīja 30 eiro un devās uz kazino uz pokera turnīru. „Man patīk spēlēt šahu un pokeru,“ viņš saka. Abi trenē loģisko un stratēģisko domāšanu. Pret nejaušības spēku, jo veiksmi var arī aprēķināt un pokers arī ir progresīva varbūtības teorija. Vadims ir viens no labākajiem spēlētājiem. Secinājums? Viņš ieņēma pirmo vietu, ieguva kausu un 1200 eiro balvu. „Es piezvanīju uz lielveikalu un atcēlu to.“

Alikantes nekustamais īpašums

Vadims ātri saprata, ka Kostablankas nekustamā īpašuma tirgus ir visa reģiona ekonomikas dzinējspēks. „Jā, Marbella un Costa del Sol, arī Baleāri ir pārāk dārgi, bet Kosta Blankā, salīdzinot ar to, jūs varat iegādāties ļoti jaukus īpašumus par pusi cenas.” Atbildot uz viņa pieteikumiem vietējiem brokeriem, viņš saņēma tikai vienu piedāvājumu, lai gan „ar vissliktākajiem iespējamajiem nosacījumiem”. Viņa vērtējums: „Protams, es tajā laikā gandrīz nerunāju spāniski, tikai ´Buenos días´ un ´Una Cerveza por favor”. Bet vāciski, brīvi pārvalda angļu un krievu valodu, viņa vecvecāki nāca no Krievijas. “Tā man bija laba bāze!“

Tagad vācu emigrants bija uz augšu. Tikai gadu aģentūrā, kur viņš pārdeva savus pirmos īpašumus. Tad viņš kopā ar datorzinātnieku nodibināja nekustamo īpašumu portālu internetā. Galu galā: „es tagad runāju spāniski un zināju Spānijas nekustamā īpašuma tirgu.“

Viņa tikšanās ar Raineru Šmicu, Alicante Real Estate dibinātāju Lamatā, bija izšķiroša. Laimīga sakritība, kā analizē Vadims. „Es koncentrējos uz brīvdienu māju īri.“ Plaukstošs tirgus Kosta Blankā, faktiski visā Spānijā. "Mēs sākām ar sešiem īpašumiem, šodien mums ir vairāk nekā 350 dzīvokļu, māju un luksusa villu piedāvājumā, ko mēs paši aprūpējam.” Alicante Holiday ir tirgus līderis un monopolists Kosta Blankas dienvidu daļā, kad runa ir par brīvdienu dzīvokļiem. „Mūsu Alikantes brīvdienu komanda apvieno profesionāļus, kas specializējas īslaicīgas un vidējas uzturēšanās brīvdienu īrēs, mājās un luksusa villās,” viņš skaidro koncepciju. “Mūsu galvenais mērķis ir piedāvāt saviem klientiem vislabāko iespējamo uzturēšanos, lai viņi varētu justies ērti un izpētīt reģionu kā vietējie.”

Daudz darba, bez atvaļinājuma: Vadims bija aizņemts 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, virzot projektu uz priekšu. Viņa apņemšanās atmaksājās.

"Šodien es esmu Alicante Real Estate rīkotājdirektors un partneris," viņš priecīgi saka. Roku rokā ar Raineru Šmicu uzņēmums paplašinājās, kurā šodien ietilpst arī industriālā veļas mazgātava (EcoBlanco) viesnīcām un restorāniem, kā arī Alicante Auto, nesen atvērts automašīnu dīleris ar vācu meistaru mehāniķi Larsu Kunzi. "Mēs paļaujamies uz ātrumu, uzticamību un uzticamību!"

Biznesa rādītāji runā paši par sevi. Ar četriem birojiem Torrevjeha un La Zenia, uzņēmums viena gada laikā dubultoja apgrozījumu no 1,5 līdz 3 miljoniem eiro. "Mēs vēlamies saglabāt šo izaugsmi," norāda Vadims. Filiāles plānotas Valensijā, Barselonā un Maljorkā. «Meklējam investorus arī celtniecībai.» Viņa devīze: «Jo ātrāk esi, jo ātrāk pasūtītājs tevi izvēlēsies!»

Vadims nav zaudējis tvērienu par realitāti. «Mēs kā rīkotājdirektori sev gandrīz neko nemaksājam, bet visu peļņu ieguldām atpakaļ biznesā.» Uzņēmums sevi lieliski pozicionējis arī sociālajos tīklos, kas ir Vadima vājība. Neatkarīgi no tā, vai tie ir rullīši, konkursi vai īsi video: "Mēs esam izveidojuši savu mājaslapu tīklā ar Telegram, mēs esam ļoti aktīvi Facebook, YouTube, TikTok un Instagram."

Labs saturs ir svarīgs stratēģiskai tiešsaistes klātbūtnei. Lai būtu redzams, nepieciešams kvalitatīvs saturs sociālajos medijos, sabiedriskajās attiecībās un jaunu klientu iegūšanai, kā arī klientu ilgtermiņa lojalitātes nodrošināšanai.

Pēc septiņiem ārzemēs pavadītiem gadiem Vadims Najs rezumē no savas pieredzes: "Novēlu, lai tad, kad cilvēkiem ir sapnis, viņi virzās uz priekšu!"