Tasuta bussid noortele Alicantes

Alicantes elavad alla 31-aastased noored saavad kasutada juba kehtivaid FGV pileteid tasuta sõitmiseks Alicante trammis.

Alla 31-aastased inimesed, kes kasutavad regulaarselt Generalitati jurisdiktsiooni alla kuuluvat ühistransporti, saavad nüüd taotleda reisikaarte, mis võimaldavad neil alates 7. aprillist reisida tasuta.

Tasuta bussisõit Alicantes

Näiteks Alicante provintsis saavad noored kasutajad kasutada FGV pileteid, mida nad juba kasutavad, tasuta reisimiseks Alicante TRAM-is, kuna sama kaart kehtib ka neile.

Noored, kellel ei ole veel FGV piletit ja kes soovivad sõita Alicante suurlinnapiirkonda katvate linnadevaheliste bussidega, saavad selle tasuta pääsme hankida FGV kontorites Alicantes või liinikontsessioonifirma (Vectalia) kontorites Santa Pola.

Ajutise passi taotlejad peavad olema taotlemise ajal alla 31-aastased ja esitama kehtiva isikut tõendava dokumendi, NIE või passi, et tõendada, et nad vastavad vanusenõudele.

Lisaks saavad alla 14-aastased isikud, kellel ei ole DNI-d, tõendada, et nad vastavad vanusekriteeriumile, kasutades perekonnaraamatut ja peavad esitama ka SIP-i meditsiinikaardi.

Selle tasuta ajutise pääsme saab hankida kuni 7. aprillini, mis on jõustumiskuupäev, ja kogu kehtivusaja jooksul kuni 31. juulini iga kontsessionääri tavapäraste piletite ja mitmikpiletite müügikanalite kaudu.

Iga kontsessionäär väljastab need tasuta pääsmed ja edastab oma kasutajatele juhised. Selleks kavatsevad mõned ettevõtted avaldada juhised oma veebisaidil, samas kui teised pakuvad kogu vajalikku teavet oma kohalikes omavalitsustes asuvates asutustes.

Selle tasuta sõidu perioodiga kohandatakse ka olemasolevaid pääsmeid. See kehtib noorte ja üliõpilaste enda tellimuste kohta, mis on hetkel soodushinnaga ja toimivad reisipiletina ning mida saab tasuta kasutada alates 7. aprillist. Need, kes soovivad neid pileteid saada, saavad neid taotleda veebis vastava ettevõtte kodulehel.

Korrake 10 reisi

Kasutajad peavad ajutise pääsme eest tasuma tagatisraha, mis tagastatakse, kui nad teevad tasuta pääsme perioodi jooksul 10 või enam reisi. Ajutise pääsme tagatisraha põhineb reisil lähtepunktist sihtkohta või vajaduse korral tsoonide kombinatsioonil.

Seega kuni 25 kilomeetri pikkuste sõitude või tsoonikombinatsiooni eest tuleb maksta 10 eurot; 20 eurot - üle 25 ja mitte üle 50 kilomeetri pikkuste sõitude või rohkem kui ühe tsooni kombinatsiooni puhul; 30 eurot - üle 50 ja mitte üle 100 kilomeetri pikkuste reiside puhul ning 40 eurot - üle 100 kilomeetri pikkuste reiside puhul. Tagatisraha summale rakendub ainult lasterikaste perede soodustus.

Juhul, kui kasutaja ostis pääsme krediitkaardiga, tehakse tagasimakse ilma eelneva nõudmiseta automaatselt kaardile, millega pääse osteti. Tagasimakse tehakse kehtivusaja lõpus ja maksimaalselt ühe kuu jooksul.

Sissemakse tagasimakse

Sularahaga saadud piletite puhul peab kasutaja taotlema tagatisraha tagastamist kassas, klienditeeninduspunktides või mis tahes muus müügijärgses teeninduses, mille soodustuse omanik pakub selleks otstarbeks, mitte kauem kui üks kuu alates ajutise transporditellimuse kehtivusaja lõppemisest.

Ajutise reisipileti kaotsimineku või kahjustamise korral saab kasutaja taotleda uut ajutist reisikaarti, tühistades eelmise.