Darmowe autobusy dla młodzieży w Alicante

Młodzi ludzie w wieku poniżej 31 lat w Alicante będą mogli wykorzystać już ważne bilety FGV na bezpłatne przejazdy tramwajem Alicante.

Osoby poniżej 31 roku życia, które regularnie korzystają z transportu publicznego podlegającego jurysdykcji Generalitat, mogą teraz ubiegać się o przepustki, które pozwolą im podróżować bezpłatnie od 7 kwietnia.

Bezpłatna jazda autobusem w Alicante

Na przykład w prowincji Alicante młodzi użytkownicy będą mogli korzystać z biletów FGV, z których już korzystają, na bezpłatne przejazdy Alicante TRAM, ponieważ ta sama karta będzie dla nich ważna.

Młodzi ludzie, którzy nie mają jeszcze biletu FGV, a chcą podróżować autobusami międzymiastowymi obejmującymi obszar metropolitalny Alicante, mogą otrzymać ten bezpłatny bilet w biurach FGV w Alicante lub w biurach firmy koncesjonującej linie (Vectalia) w Santa Pola.

Osoby ubiegające się o przepustkę tymczasową muszą mieć mniej niż 31 lat w momencie składania wniosku i muszą przedstawić ważny dokument tożsamości, NIE lub paszport, aby udowodnić, że spełniają wymagania wiekowe.

Ponadto osoby poniżej 14 roku życia, które nie posiadają DNI, mogą udowodnić, że spełniają kryterium wiekowe za pomocą księgi rodzinnej, a także muszą przedstawić kartę medyczną SIP.

Tę bezpłatną przepustkę tymczasową można uzyskać do 7 kwietnia, daty wejścia w życie, i przez cały okres ważności, do 31 lipca, za pośrednictwem zwykłych kanałów sprzedaży karnetów i biletów wielokrotnych każdego z koncesjonariuszy.

Każdy koncesjonariusz wyda te bezpłatne przepustki i przekaże instrukcje swoim użytkownikom. W tym celu niektóre firmy planują opublikować instrukcje na swoich stronach internetowych, podczas gdy inne udostępnią wszystkie niezbędne informacje we własnych obiektach w gminach, które obsługują.

Istniejące karnety również zostaną dostosowane do tego okresu bezpłatnej jazdy. Dotyczy to abonamentów własnych młodzieży i studentów, które obecnie są przecenione i pełnią funkcję karnetu, z którego od 7 kwietnia można nadal bezpłatnie korzystać. Ci, którzy chcą otrzymać te bilety, mogą ubiegać się o nie online na stronie internetowej odpowiedniej firmy.

Powtórz 10 podróży

Użytkownicy są zobowiązani do wpłacenia kaucji za przepustkę tymczasową, która zostanie zwrócona, jeśli wykonają 10 lub więcej przejazdów w okresie obowiązywania bezpłatnej przepustki. Kaucja za przepustkę tymczasową jest naliczana na podstawie podróży z miejsca rozpoczęcia podróży do miejsca docelowego lub, w stosownych przypadkach, kombinacji stref.

Tak więc 10 euro należy zapłacić za podróż nie dłuższą niż 25 kilometrów lub kombinację strefową; 20 euro - w przypadku podróży dłuższych niż 25 i nie dłuższych niż 50 kilometrów lub więcej niż jedna kombinacja stref; 30 euro – za przejazdy powyżej 50 i nie więcej niż 100 kilometrów oraz 40 euro – za przejazdy powyżej 100 kilometrów. Od kwoty kaucji naliczana jest tylko zniżka dla rodzin wielodzietnych.

W przypadku, gdy użytkownik kupił karnet za pomocą karty kredytowej, zwrot zostanie dokonany automatycznie, bez uprzedniego żądania, na kartę, za pomocą której karnet został zakupiony. Zwrot zostanie dokonany pod koniec okresu ważności i maksymalnie w ciągu jednego miesiąca.

Zwrot kaucji

W przypadku biletów płatnych gotówką użytkownik musi zażądać zwrotu kaucji w kasie, biurach obsługi klienta lub w innym punkcie obsługi posprzedażowej świadczonej w tym celu przez uprawnionego, w terminie nieprzekraczającym jeden miesiąc od daty wygaśnięcia tymczasowego abonamentu na transport.

Jeśli tymczasowy bilet podróżny zostanie zgubiony lub uszkodzony, użytkownik może poprosić o nowy tymczasowy bilet podróżny, anulując poprzedni.